قالب فاینکس

آموزش ساخت منو تک صفحه‌ای در قالب فاینکس

ایجاد منوی تک صفحه‌ای برای سایت‌هایی که صفحه اصلی آنها به صورت تک صفحه طراحی شده مناسب است تا از طریق آن قادر به ایجاد منوهایی با قابلیت anchor یا منوی لنگرگاه باشند.

با استفاده از این ویژگی می‌توانید کاری کنید که وقتی در منوی تک صفحه‌ای روی یکی از منوها (لینک‌ها) کلیک شد، صفحه به بخش مربوط به محتوای همان منو در همان صفحه اسکرول بخورد. برای این منظور باید مراحل را به ترتیب زیر طی کنید.

گام اول: ایجاد فهرست جدیدی برای منوی تک صفحه‌ای

برای این منظور ابتدا به منوی نمایش > فهرست‌ها در پیشخوان وردپرس رفته و سپس طبق آموزشی که در بخش ایجاد فهرست جدید داده شد، روی دکمه ایجاد فهرست جدید کلیک کنید و طبق تصویر زیر آن را برای «منوی تک صفحه‌ای» انتخاب کنید.

ایجاد فهرست جدید برای منوی تک صفحه‌ای

همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، به ترتیب شماره گذاری انجام شده، کارهای زیر را انجام دهید:

  1. ابتدا یک نام برای فهرست خود مشخص کنید.
  2. از بخش تنظیمات فهرست انتخاب کنید که این فهرست در صفحاتی که دارای قالب تک صفحه‌ای است نمایش داده شود. بنابراین تیک گزینه‌ی «منوی تک صفحه‌ای» را انتخاب کنید.
  3. روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.
  4. حال طبق تصویر، منوهای خود را به لیست اضافه کنید و برای هر کدام به جای قرار دادن لینک، با استفاده از کاراکتر # یک انکر دلخواه قرار دهید. در این نمونه ما برای بخش درباره‌ی ما از انکر #about استفاده کردیم.

در نهایت پس از اینکه همه منوها را به این ترتیب وارد کردید، روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

گام دوم: انتخاب قالب تک صفحه‌ای برای برگه مورد نظر

در مرحله بعد باید برای برگه مورد نظر مشخص کنید که این برگه دارای منوی تک صفحه‌ای است. بنابراین وارد ویرایش برگه مورد نظر شده و سپس مشابه تصویر زیر از بخش «ویژگی‌های برگه» قالب را روی حالت «one page template» قرار داده و روی دکمه به‌روزرسانی کلیک کنید.

انتخاب قالب تک صفحه‌ای برای برگه

در مرحله بعد حالا باید به کمک ویرایشگر ویژوال کامپوزر برای ردیف‌های مورد نظر، شناسه‌ای که به عنوان انکر، هنگام ساخت منوها وارد کردید، در آی دی ردیف وارد کنید تا با کلیک روی هر منو، کاربر به ردیف مورد نظر اسکرول شود.

گام سوم: قرار دادن آی‌دی یا لنگر anchor در تنظیمات صفحه ساز

حال به منظور درج شناسه در ردیف‌های مختلف، روی آیکون ویرایش ردیف مورد نظر به کمک صفحه ساز کلیک کرده و شناسه را برای آن وارد کنید.

به عنوان مثال اگر در صفحه ساز، آخرین ردیف برای نمایش اطلاعات و فرم تماس در نظر گرفته شده، باید شناسه‌ای که برای منوی تماس در فهرست وارد کردید را در ویرایش همان ردیف وارد کنید.

در اینجا ما برای همان بخش درباره ما که از انکر #about استفاده کردیم، مثال می‌زنیم. روی دکمه ویرایش ردیف مورد نظر که محتوای درباره ما در آن نشان داده می‌شود، مشابه تصویر زیر کلیک کنید.

قرار دادن آی‌دی یا لنگر anchor در تنظیمات صفحه ساز

حال همانطور که در تصویر می‌بینید، مقدار انکر about را در کادر شناسه ردیف وارد کرده و در نهایت روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا