قالب فاینکس

آموزش کار با منوها در قالب فاینکس

قالب فاینکس از سه جایگاه اصلی برای نمایش فهرست (منوهای وردپرس) پشتیبانی می‌کند که شامل منوی اصلی هدر، نوار بالایی و منوی فوتر (در بخش کپی رایت) است.

علاوه بر این منوها، سه جایگاه دیگر نیز برای منوی صفحه سرویس‌ها (خدمات)، منوی صفحه درباره و منوی تک صفحه‌ای در نظر گرفته شده است.

برای انتخاب این جایگاه‌ها و تعریف منوی جدید، کافی است در پیشخوان وردپرس به مسیر نمایش> فهرست‌ها مراجعه کنید. سپس مشابه تصویر زیر مراحل ایجاد فهرست تازه را طی کنید.

انتخاب جایگاه‌ها و تعریف منوی جدید
  1. ابتدا روی لینک «یک فهرست جدید ایجاد نمایید» کلیک کنید تا صفحه مشابه تصویر بالا به شما نمایش داده شود.
  2. سپس یک نام دلخواه در کادر «نام فهرست» وارد کنید. برای نمونه ما از Bottom Menu استفاده می‌کنیم.
  3. از بخش مکان نمایش، موقعیتی که می‌خواهید این منو در آنجا (یا چند مکان ترکیبی) نمایش داده شود، را انتخاب کنید. در این نمونه ما منو را برای منو پایین (بخش کپی رایت) در نظر گرفتیم، بنابراین گزینه «منو پایین» را انتخاب کردیم.
  4. روی دکمه «ایجاد فهرست» کلیک کنید.

حال می‌توانید در ادامه منوهایی که قصد دارید در این فهرست و در فوتر سایت به کاربران نمایش داده شوند را مشابه تصویر زیر اضافه کنید.

اضافه کردن و مدیریت منوها

به همین ترتیب می‌توانید برای منوی اصلی سایت و منوی نوار بالایی فهرست تازه ایجاد کرده و منوهای دلخواه خود را در این مکان‌ها نمایش دهید.

در نظر داشته باشید که برای مدیریت جایگاه‌های هر فهرست نیز می‌توانید با مراجعه به تب «مدیریت جایگاه‌ها» مشابه تصویر زیر، برای هر جایگاهی که در قالب فاینکس برای آن امکان درج منو وجود دارد، فهرست دلخواه را انتخاب کنید.

مدیریت جایگاه‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا