قالب فاینکس

آموزش کار با صفحه ساز ویژوال کامپوزر در قالب فاینکس

قالب وردپرس فاینکس با استفاده از ویرایشگر ویژوال کامپوزر امکان ایجاد و طراحی دلخواه صفحات را به شما خواهد داد و دارای بیش از ده‌ها المان مختلف استاندارد و اختصاصی مخصوص خود برای درج انواع محتوا در صفحات سایت است. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این افزونه قدرتمند می‌توانید به صفحه https://kb.wpbakery.com مراجعه کنید.

صفحه ساز ویژوال کامپوزر

برای ایجاد صفحه جدید با این صفحه ساز، مشابه تصویر بالا ابتدا به منوی برگه‌ها > افزودن در پیشخوان وردپرس مراجعه کرده و سپس از بالای صفحه روی دکمه ویژوال کامپوزر کلیک کنید.

در این صورت صفحه ویرایش برگه مشابه تصویر زیر نمایش داده می‌شود که می‌توانید به تمامی المان‌های استاندارد این افزونه همراه با بیش از ده‌ها المان اختصاصی قالب فاینکس برای درج انواع محتوا در برگه دسترسی داشته باشید.

المان‌های ویژوال کامپوزر

هنگام ویرایش برگه با استفاده از پنل تنظیماتی که در پایین ویرایشگر قرار داده شده نیز می‌توانید برخی المان‌ها را برای نمایش یا عدم نمایش شخصی سازی کنید.

پنل تنظیمات صفحه ویژوال کامپوزر در ویرایش برگه

تنظیمات صفحه

 • تنظیمات نوار بالایی: از این بخش می‌توانید نوار بالایی را مخفی کنید یا اینکه از استایل تاریک، خاکستری یا حالت نواری با رنگ دلخواه برای نوار بالایی سایت در این برگه استفاده کنید.
 • تنظیمات هدر: با استفاده از این گزینه می‌توانید چهار استایل سفید، شفاف، تیره و پیشرفته را برای هدر (بخش منوی اصلی و لوگو) انتخاب کنید.
 • نمایش خط هدر: در صورتی که هدر شفاف را انتخاب کرده باشید، با فعال کردن این گزینه خطی در زیر آن نمایش داده خواهد شد.
 • موقعیت طرح‌بندی: در صورتی که مایل به نمایش یا عدم نمایش سایدبار برای این برگه هستید، می‌توانید آن را غیرفعال کنید یا اینکه از سایدبار در سمت چپ یا راست استفاده کنید. سایدبارها از طریق ابزارک‌ها در دسترس و قابل استفاده هستند.
 • سایدبار: در صورتی که سایدبار را فعال کنید، می‌توانید از سایدبارهای موجود استفاده کنید. یا اینکه طبق توضیحاتی که در بخش ابزارک‌های قالب داده شد، به منوی ابزارک‌ها در وردپرس رفته و یک ناحیه ابزارکی جدید ایجاد کنید. سپس از این بخش می‌توانید ناحیه ابزارکی ساخته شده را برای نمایش در این برگه انتخاب کنید.
 • حذف فاصله داخلی محتوا: با فعال کردن تیک این گزینه فاصله داخلی برای بخش محتوا که از تنظیمات قالب خوانده می‌شود، غیرفعال خواهد شد.
 • پنهان کردن تبلیغات فوتر: با فعال کردن این گزینه بخش جعبه تبلیغاتی فوتر که در تنظیمات قالب فعال شده، برای این برگه نادیده گرفته خواهد شد.

تنظیمات عنوان ویژه

 • مخفی کردن عنوان ویژه: با فعال کردن این گزینه می‌توانید سکشن عنوان ویژه (که در تنظیمات قالب فعال شده) را برای این برگه غیرفعال کنید تا نمایش داده نشود.
 • پس زمینه، عنوان و زیرعنوان: با استفاده از این گزینه‌ها می‌توانید از سکشن عنوان ویژه دلخواه برای این برگه استفاده کنید. در صورت خالی بودن این گزینه‌ها این بخش در این برگه نمایش داده نمی‌شود.

تنظیمات فوتر

 • Footer Widget: Background: با استفاده از این گزینه می‌توانید رنگ پس زمینه دلخواه برای بخش فوتر در این برگه را انتخاب کنید.
 • Bottom Bar: Background: با استفاده از این گزینه می‌توانید برای بخش کپی رایت برگه، رنگ دلخواه پس زمینه انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا